Specialist depozit (m/f/d)

Großostheim, 63762
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
Din 22.01.2024

Întrebări despre job?

Doamna Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement
Aschaffenburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Ringheim, vă căutăm exact pe dvs. ca specialist de depozit (m/f/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial peste tarif de la 17,00 euro/oră brut (în funcție de calificare și experiență profesională)
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și îmbrăcăminte de lucru gratuite de la UVEX
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Sarcinile dumneavoastră:

  • Prelucrarea mărfurilor primite și ieșite
  • Preluarea comenzilor cu ajutorul scanerelor manuale
  • Furnizarea de bunuri pentru producție
  • Feedback cu privire la procesul de provizionare
  • Depozitarea și preluarea mărfurilor
  • Participarea la inventariere

  • Formarea profesională absolvită cu succes ca funcționar de depozit (m/f/d), specialist în logistică de depozit (m/f/d) sau similar ar fi un avantaj
  • Câțiva ani de experiență profesională în domeniul depozitelor
  • Cunoașterea de către utilizator a programelor de gestionare a mărfurilor
  • Bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite
  • Disponibilitate în 2 schimburi (schimbul de dimineață și cel de noapte)
  • Modul de lucru independent, de încredere și atent
  • Nivel ridicat de angajament și plăcere de a lucra în echipă

Întrebări despre job?

Frau Giancarla Cherchi
ACTIEF Personalmanagement Aschaffenburg

Telefon: +49 (0) 6021 45649-0