Administrator de birou (m/f/d)

Pforzheim, 75179
Cu normă întreagă
De la 23.01.2024

Întrebări despre job?

Dl Josef Glas
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Clientul nostru din districtul Pforzheim caută un angajat comercial calificat pentru plasare directă.

Dacă ești motivat, poți lucra independent și ai spirit de organizare, aplică la noi.

Clientul nostru face angajări pe perioadă nedeterminată.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Mediu de lucru familiar
  • Evenimente regulate de echipă
  • Muncă variată și interesantă
  • Pachet de remunerare atractiv și alte extraopțiuni
  • Oportunități individuale de formare continuă
  • Lucrul pentru un jucător global

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Achiziționarea în timp util și eficientă din punct de vedere al costurilor a componentelor și ansamblurilor de înaltă calitate
  • Plasarea de acorduri-cadru și negocierea condițiilor de achiziție
  • Menținerea confirmărilor de comandă și urmărirea activă și independentă a datelor de livrare
  • Cooperare strânsă cu departamentele interne de specialitate și cu furnizorii externi de servicii
  • Sarcini administrative legate de procesul de achiziție, inclusiv crearea documentelor de achiziție, verificarea facturilor și actualizarea datelor în sistemul ERP

  • Formare profesională absolvită cu succes în sectorul comercial sau similar
  • Prima experiență profesională în sectorul comercial constituie un avantaj
  • Mod de lucru independent și sistematic
  • Foarte bune abilități de comunicare, organizare și negociere, în special sub presiunea timpului și în situații de conflict
  • Manipularea cu încredere a sistemelor IT comune, cum ar fi MS Office
  • Cunoașterea fluentă a limbii engleze scrise și vorbite

Întrebări despre job?

Herr Josef Glas
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010