Contabil financiar (m/f/d)

Rastatt, 76437
Cu normă întreagă
De la 23.01.2024

Întrebări despre job?

Dl Linor Osmani
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Clientul nostru caută în prezent un contabil financiar (m/f/d) pentru a sprijini departamentul de contabilitate. Postul este permanent și direct.

Aveți o personalitate structurată și o afinitate pentru cifre? - Atunci aplicați astăzi!

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Accesibilitate bună cu mijloacele de transport în comun și cu mașina
  • Echilibru bun între viața profesională și cea privată
  • Ierarhii plate
  • Oportunități de formare profesională suplimentară

Sarcinile dumneavoastră:

  • Contabilitate financiară generală
  • Conturile G/L, precum și conturile de încasat și de plătit
  • Întocmirea situațiilor financiare lunare
  • Întocmirea situațiilor financiare anuale
  • activități administrative

  • A absolvit cu succes o formare comercială sau o calificare similară
  • Experiență profesională necesară sau într-o poziție similară
  • Manipulare sigură a aplicațiilor Microsoft Office
  • Mod de lucru independent, structurat și de încredere
  • Afinitate pentru numere și tehnologie

Întrebări despre job?

Herr Linor Osmani
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010