Funcționar (m/f/d) pentru procesarea comenzilor

Karlsruhe, Baden, 76131
Cu normă întreagă
De la 23.01.2024

Întrebări despre job?

Dna Hajar Afroune
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Ați acumulat deja experiență comercială și sunteți în căutarea unei noi provocări profesionale?

Pentru clientul nostru renumit din Karlsruhe, vă căutăm exact pe dvs. ca funcționar (m/f/d) pentru procesarea comenzilor.

Sunteți interesat? - Atunci așteptăm cu nerăbdare să primim candidatura dumneavoastră!

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Pachet salarial și bonusuri peste tarife
  • Șanse concrete de a fi acceptat

Sarcinile dumneavoastră:

  • Introducerea comenzilor
  • Cooperarea cu interfețele de producție și de vânzare
  • Crearea de facturi de ieșire
  • Revizuirea comenzilor primite
  • Interfața cu producția și vânzările

Profilul dumneavoastră:

  • Formare profesională comercială finalizată
  • Experiența inițială în procesarea comenzilor constituie un avantaj
  • Cunoștințele din industrie constituie un avantaj
  • Experiență MS Office
  • Cunoștințe inițiale despre ABAS ERP

Întrebări despre job?

Frau Hajar Afroune
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010