Controlor (m/f/d)

Karlsruhe, Baden, 76139
Cu normă întreagă
De la 23.01.2024

Întrebări despre job?

Dl Josef Glas
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

E timpul pentru schimbare - e timpul pentru un nou loc de muncă!

Sunteți un controlor (m/f/d) în căutarea unei noi provocări profesionale în Karlsruhe?

Atunci depuneți astăzi o cerere. Clientul nostru, o companie bine-cunoscută din sectorul public, vă caută pentru un proiect interesant cât mai curând posibil.

După o angajare temporară de succes, există opțiunea de recrutare directă.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Pachet salarial și bonusuri peste tarife
  • Șanse concrete de a fi acceptat

  • Extinderea și extinderea sistemului de raportare și control
  • Ținerea și elaborarea de statistici
  • Pregătirea și dezvoltarea continuă a rapoartelor lunare, inclusiv comentarii privind abaterile de la obiective/reale
  • Dezvoltarea în continuare a proceselor de bugetare
  • Optimizarea continuă a proceselor de control

  • Formare profesională sau studii superioare absolvite cu succes în domeniul administrării afacerilor, cu accent pe contabilitate și control.
  • Experiență profesională relevantă în domeniul controlului
  • Cunoștințe extinse de MS Office și dorința de a vă familiariza cu noi sisteme
  • Cunoștințe solide de SAP și de statistică
  • Capacitate de analiză și înțelegere rapidă

Întrebări despre job?

Herr Josef Glas
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010