Supplier Quality Engineer (m/f/d) pentru plasare directă

Auengrund, 98673
Cu normă întreagă
De la 07.03.2024

Întrebări despre job?

Dna Jennifer Elfert
ACTIEF Personalmanagement
Hildburghausen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Căutăm un inginer de calitate pentru furnizori (m/f/d) pentru plasare directă în Auengrund.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Posibilitatea de lucru mobil
  • lucrează la un produs interesant
  • Primă de vacanță și de Crăciun

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Sprijin și monitorizare a furnizorilor naționali și internaționali pentru grupele de materiale alocate
  • Calificarea furnizorilor pe baza evaluărilor furnizorilor
  • Avansarea planificării calității prin monitorizarea progresului proiectului și a etapelor cheie în procesul de dezvoltare a produsului
  • Planificarea, implementarea (verificare încrucișată) și decizia (aprobare, aprobare condiționată, respingere) pentru procesele de eșantionare a furnizorilor
  • Planificarea, punerea în aplicare și urmărirea analizelor potențiale și a auditurilor de proces în conformitate cu VDA6.3, precum și a acceptărilor de proces și a verificărilor de capacitate.
  • Coordonarea și urmărirea măsurilor corective în caz de abateri (gestionarea reclamațiilor și a escaladării)
  • Participarea la selecția de noi furnizori, precum și la managementul și dezvoltarea furnizorilor existenți

  • Studii finalizate în inginerie mecanică, inginerie auto sau inginerie industrială sau tehnician în inginerie mecanică, meșter sau muncitor calificat cu experiență și calificări comparabile în domeniul asigurării calității
  • Manipularea cu încredere a standardelor ISO 9001, IATF 16949 și ISO 14001, precum și a instrumentelor de bază din domeniul auto conform VDA.
  • Manipulare sigură a MS-Office (Word, Excel, Power-Point, Outlook), qs-stat, Solara, precum și a sistemului ERP și CAQ.
  • Cunoașterea cu încredere a limbilor germană și engleză

Întrebări despre job?

Frau Jennifer Elfert
ACTIEF Personalmanagement Hildburghausen

Telefon: +49 (0) 3685 40115-0