Specialist CNC (m/f/d) Producție

Chemnitz, Saxonia, 09120
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 12.03.2024

Întrebări despre job?

Dna Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement
Chemnitz

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Căutăm un specialist CNC/Specialist aplicații CNC (m/f/d) în domeniul ingineriei mecanice pentru locația noastră din 09120 Chemnitz, Saxonia.

Noi vă oferim:

  • Plată în conformitate cu grila de salarizare BAP creștere continuă a salariului
  • Plăți suplimentare în sistemul cu 3 schimburi
  • Prime și plăți speciale
  • Primă de vacanță și de Crăciun după perioada de probă
  • Sistemul de pensii al companiei (Allianz) 13,30 Euro Subvenție AG
  • Creșterea anuală a numărului de zile de concediu
  • Îmbrăcăminte de siguranță gratuită
  • Controale medicale preventive (gratuite)
  • Locuri de parcare gratuite
  • Sprijin personal din partea unor consultanți de personal competenți
  • Loc de muncă sigur (preluare planificată)
  • Formarea șoferului de stivuitorist la locul de muncă
  • Model de calificare în 3 etape pentru a deveni specialist
  • Laude pentru angajați

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Colaborare în operarea, configurarea și monitorizarea mașinilor și sistemelor cu comandă numerică (CNC)
  • Configurarea instrumentelor
  • Colaborarea la conversia sistemului
  • Asistență la efectuarea lucrărilor de întreținere și de curățenie de susținere

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • În mod ideal, formarea profesională în sectorul metalurgic
  • Calificare suplimentară în tehnologia CNC, dacă este cazul
  • cel puțin 2 ani de experiență profesională disponibilă
  • Lucrul în 3 schimburi
  • Foarte bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite

Întrebări despre job?

Frau Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement Chemnitz

Chemnitz

Telefon: +49 (0) 371 33516-0
Telefax: +49 (0) 371 33516-24