Manager de depozit (m/f/d)

Hammelburg, 97762
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 26.03.2024

Întrebări despre job?

Dna Laura Schneider
ACTIEF Personalmanagement
Schweinfurt

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unei companii, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca manager de depozit (m/f/d).

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Primă de vacanță și de Crăciun

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Gestionarea și administrarea depozitului
  • Prelucrarea și monitorizarea mărfurilor intrate și ieșite
  • Planificarea și controlul logisticii
  • Înregistrarea mărfurilor primite și ieșite în sistemul de mărfuri
  • Planificarea desfășurării personalului
  • Verificări ale inventarului și ale stocurilor
  • Raportarea și documentarea daunelor și a livrărilor defectuoase
  • Gestionarea retururilor

  • Formare profesională finalizată în sectorul logistic, o formare suplimentară ca maistru în logistică ar fi de dorit
  • Câțiva ani de experiență ca manager de depozit sau într-o poziție comparabilă
  • Permis de stivuitorist
  • mânuirea cu încredere a MS-Office

Întrebări despre job?

Frau Laura Schneider
ACTIEF Personalmanagement Schweinfurt

Schweinfurt

Telefon: +49 (0) 9721 675 09 - 0