Mecanic de scule (m/f/d) Operarea mașinilor CNC

Halsbrücke, 09633
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 12.03.2024

Întrebări despre job?

Dna Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement
Chemnitz

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din regiunea Halsbrücke, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca operator de mașini de tăiat sau mecanic de scule (m/f/d) într-un sistem cu 2 schimburi.

Noi vă oferim:

  • Plată în conformitate cu grila de salarizare BAP creștere continuă a salariului
  • Plăți suplimentare în sistemul cu 3 schimburi
  • Prime și plăți speciale
  • Primă de vacanță și de Crăciun după perioada de probă
  • Sistemul de pensii al companiei (Allianz) 13,30 Euro Subvenție AG
  • Creșterea anuală a numărului de zile de concediu
  • Îmbrăcăminte de siguranță gratuită
  • Controale medicale preventive (gratuite)
  • Locuri de parcare gratuite
  • Sprijin personal din partea unor consultanți de personal competenți
  • Loc de muncă sigur (preluare planificată)
  • Formarea șoferului de stivuitorist la locul de muncă
  • Model de calificare în 3 etape pentru a deveni specialist
  • Laude pentru angajați

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Operarea, configurarea și programarea independentă a mașinilor cu comandă numerică (CNC)
  • Sprijin în configurarea mașinii de frezat CNC / strunguri (3 axe 5 axe / strung cu scule antrenate)
  • Controlul calității pieselor finite

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Formare profesională finalizată ca operator de mașini de tăiat sau sculer.
  • Experiență dovedită ca frezor CNC (sau operator de strung), de preferință cu comenzi Siemens
  • 2 ani de experiență profesională de succes în domeniul relevant
  • Nivel ridicat de inițiativă
  • Disponibilitatea de a lucra în 2 schimburi
  • Cunoașterea software-ului Shopmill, Shopturn reprezintă un avantaj

Întrebări despre job?

Frau Sina Kießlich-Ott
ACTIEF Personalmanagement Chemnitz

Chemnitz

Telefon: +49 (0) 371 33516-0
Telefax: +49 (0) 371 33516-24