Operator de strung CNC/regizor de mașini (m/f/d)

Schramberg, 78713
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 28.09.2023

Întrebări despre job?

Dl Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement
Oberndorf am Neckar

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sie haben Arbeitserfahrung in CNC-Maschinen und suchen eine neue Herausforderung? Im Auftrag eines namhaften Kunden aus der Region suchen wir genau Sie als CNC – Dreher/Maschineneinrichter (m/w/d).

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Configurarea independentă a centrelor de prelucrare și a strungurilor cu comandă numerică sau a strungurilor cu mai multe axe cu comandă numerică, cum ar fi B. Index MS 32; MS 40; MS 42; MS 52, DMG; MS 36; etc.
  • Configurarea și rodajul pieselor de serie
  • Programare și funcționare în piese noi
  • Asistență la producție și operarea mașinilor
  • Controale de calitate

  • A absolvit o formare profesională ca operator de mașini industriale sau de tăiere. Experiență profesională în configurarea mașinilor de strunjire/frezare cu comandă numerică, a centrelor de prelucrare sau a mașinilor cu mai multe axe cu comandă numerică.
  • Cunoașterea mașinilor și a controlului reprezintă un avantaj
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi (3 schimburi)
  • Cunoștințe de limba germană (min. nivel C1)

Întrebări despre job?

Herr Steven Harlass
ACTIEF Personalmanagement Oberndorf am Neckar

Telefon: +49 (0) 7423 810900