Angajat în asistență tehnică / helpdesk (m/f/d)

Münster, Westfalia, 48155
Cu normă întreagă
Ab 02.05.2024

Întrebări despre job?

Dl Serhat Altun
ACTIEF Personalmanagement
Osnabrück

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Münster, vă căutăm ca angajat în domeniul suportului tehnic / helpdesk (m/f/d) pentru plasare directă.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Munca mobilă
  • Cultura Duz
  • JobRad și leasing auto
  • Stație de încărcare electronică pentru mașini și biciclete
  • Sistemul de pensii al companiei
  • Beneficii de formare a capitalului

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

Sarcinile dumneavoastră:

  • Asistență telefonică și scrisă pentru clienții noștri
  • Analizarea și rezolvarea problemelor tehnice legate de software-ul nostru POS și de serviciile noastre online, transmiterea acestora către suportul de prim și al doilea nivel.
  • Simularea instalațiilor clienților în scopuri de analiză
  • Documentarea activităților în sistemul de bilete
  • Colaborarea cu echipele noastre de dezvoltare și de gestionare a produselor în dezvoltarea de soluții

  • Înțelegere tehnică și plăcerea de a rezolva provocări tehnice
  • Plăcerea de a trata cu clienții și o orientare ridicată către servicii
  • Modul de lucru sistematic și structurat
  • Capacitatea de a învăța și obișnuința de a lucra independent și pe propria răspundere
  • Experiența în domeniul serviciilor pentru clienți constituie un avantaj
  • Bune cunoștințe de limba germană; cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj

Întrebări despre job?

Herr Serhat Altun
ACTIEF Personalmanagement Osnabrück

Osnabrück

Telefon: +49 (0) 541 911 618 - 10