Administrator de personal (m/f/d)

Pforzheim, 75179
Cu normă întreagă
Ab 03.05.2024

Întrebări despre job?

Dl Lukas Neu
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Clientul nostru din Pforzheim caută un administrator de personal (m/f/d) pentru plasare directă cât mai curând posibil.

Aceasta este ceea ce oferă noul dumneavoastră angajator:

  • Program de lucru flexibil
  • Ierarhii plate
  • Opțiunea de a lucra de acasă
  • Pensia de pensionare
  • Bicicleta de lucru
  • Beneficii corporative
  • Oportunități de formare profesională suplimentară

Iată la ce vă puteți aștepta de la ACTIEF:

  • Consiliere profesională și selecție individuală a pozițiilor potrivite
  • Accesul la companii care nu fac licitații publice
  • Pregătirea perfectă a documentelor de candidatură
  • Coaching gratuit pentru aplicații de angajare
  • Consiliere profesională gratuită

  • Sunteți responsabil pentru gestionarea întregului proces de administrare a personalului, de la intrare până la ieșire.
  • Veți gestiona în mod independent gestionarea timpului cu ajutorul SAP (menținerea conturilor de timp, efectuarea de corecții, verificarea și procesarea cererilor de concediu și de absență).
  • Creați certificate și analize
  • Îi sprijiniți pe colegii dvs. în pregătirea contabilității lunare a salariilor
  • Veți fi implicat în operațiunile de zi cu zi și în gestionarea candidaților.

  • Ați absolvit cu succes un stagiu de ucenicie comercială sau aveți o calificare comparabilă
  • În mod ideal, ați absolvit cu succes cursuri de perfecționare ca specialist în personal (m/f/d)
  • Aveți câțiva ani de experiență în activitatea de personal, de preferință în managementul timpului sau în administrarea personalului
  • Aveți cunoștințe solide în domeniul dreptului muncii și al securității sociale
  • Cunoștințe solide de MS Office și SAP completează profilul dvs.
  • Sunteți caracterizat de un mod de lucru responsabil și structurat, precum și de un grad ridicat de spirit de echipă și de aptitudini puternice de comunicare.

Întrebări despre job?

Herr Lukas Neu
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010