Operator de strung CNC (m/f/d) în regim de schimb

Fulda, 36043
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 08.01.2024

Întrebări despre job?

Dna Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement
Gelnhausen

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Fulda, vă căutăm exact pe dumneavoastră ca operator strungar CNC (m/f/d) în regim de schimb.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial peste tarif începând de la 16,00 €/oră brut (în funcție de calificări și experiență profesională)
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

  • Setarea și fabricarea de componente de precizie din diverse materiale pe centre moderne de strunjire și frezare în conformitate cu documentația tehnică
  • Monitorizarea și optimizarea proceselor de producție
  • Determinarea parametrilor de proces, efectuarea seriilor de testare
  • Controlul calității în conformitate cu documentele tehnologice de producție (desene tehnice)
  • Efectuarea întreținerii și reparării mașinilor
  • Planificarea, pregătirea și organizarea proceselor de lucru în colaborare cu departamentul nostru de pregătire a configurației
  • Efectuarea de teste pe produs, de exemplu teste intermediare / autocontrol în fabrică, ținând cont de desenele tehnice

  • Formare profesională încheiată cu succes ca operator la mașini de tăiat (m/f/d) sau similar
  • Experiența în strunjirea CNC este de dorit
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi
  • Un simț al calității și al responsabilității
  • Nivel ridicat de înțelegere tehnică
  • Un mod de lucru atent, structurat și independent
  • Abilitatea de a lucra în echipă
  • Bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite

Întrebări despre job?

Frau Lea Schernick
ACTIEF Personalmanagement Gelnhausen

Gelnhausen

Telefon: +49 (0) 151 27 63 53 92