Specialist depozit (m/f/d)

Aldingen, districtul Tuttlingen, 78554
Specialist
Cu normă întreagă
Specialist
Cu normă întreagă
De la 28.03.2024

Întrebări despre job?

Dl Detlef Dilz
ACTIEF Personalmanagement
Rottweil

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Sunteți în căutarea unei noi provocări în sectorul de depozitare? Te căutăm ca specialist în depozite (m/f/d) pentru unul dintre clienții noștri.

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Pachet salarial atractiv conform contractului colectiv de muncă BAP
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Pachet salarial și bonusuri peste tarife

  • Sunteți responsabil pentru primirea bunurilor și verificarea documentelor de însoțire.
  • Verificarea cantității, a tipului și a stării mărfurilor este una dintre sarcinile dumneavoastră zilnice.
  • Înregistrați bunurile și mărfurile în sistemul informatic corespunzător
  • Vă asigurați că mărfurile sunt depozitate în mod corespunzător și în conformitate cu reglementările și verificați periodic nivelul stocurilor
  • Respectă în permanență reglementările relevante, cum ar fi Ordonanța privind mărfurile periculoase și reglementările vamale.

  • Trebuie să fi absolvit o formare ca specialist în logistică de depozit sau funcționar de depozit (m/f/d)
  • Aveți o experiență profesională de doi-trei ani în domeniul depozitului sau al logisticii
  • Sunteți în posesia unui permis de conducere pentru stivuitoare și, în mod ideal, a unui permis de conducere clasa B
  • Modul dvs. de lucru este caracterizat de acuratețe și angajament
  • Îți place să lucrezi în echipă și te familiarizezi rapid cu noi domenii de responsabilitate

Întrebări despre job?

Herr Detlef Dilz
ACTIEF Personalmanagement Rottweil

Rottweil

Telefon: +49 (0) 741 3485240
Telefax: +49 (0) 741 34852429