Angajat B2B Inside Sales cu opțiune de home office în Düsseldorf (m/f/x)

Düsseldorf, 40472
Cu normă întreagă
De la 08.02.2024

Întrebări despre job?

Dl Lukas Neu
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

În numele unui client renumit din Düsseldorf, căutăm un angajat B2B Inside Sales cu opțiunea de home office în Düsseldorf (m/f/x).

Sunteți în căutarea unei noi provocări în domeniul vânzărilor?
Aveți cel puțin 1,5 ani de experiență profesională în vânzări sau vânzări prin telefon?

Atunci aplică la noi!

Noi vă oferim:

  • 2-3 zile la domiciliu după perioada de familiarizare/încercare
  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Opțiunea de preluare direct la client
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Asistență independentă a clienților existenți exclusiv în outbound prin telefon
  • Extinderea și menținerea unei baze de clienți existenți prin consiliere și asistență personalizate (punct unic de contact).
  • Crearea de oferte personalizate și urmărirea lor până la finalizarea cu succes
  • Ajustarea tarifelor și a contractelor și actualizarea documentelor contractuale
  • Responsabilitate pentru întregul ciclu de vânzări, inclusiv urmărirea și documentarea apelurilor clienților

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Vă bucurați de vânzări outbound profesionale în sectorul telecomunicațiilor
  • Experiență profesională de cel puțin 1,5 ani în vânzări telefonice - ideal într-un mediu B2B
  • Mentalitate practică, abilități de comunicare puternice și un grad ridicat de conștientizare a calității
  • Un mod de lucru independent și autonom, precum și o puternică orientare către client
  • Nu sunt necesare cunoștințe de limba engleză
  • Nu este necesară o formare completă

Întrebări despre job?

Herr Lukas Neu
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 9378010