SUPERVIZOR CLIENT (m/f/d)

Merseburg, 06217
Cu normă întreagă
Din 05.05.2022

Întrebări despre job?

Dna Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement
Naumburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Chatterboxes wanted!

Clientul nostru renumit, cu sediul în Merseburg și Halle, așteaptă cu nerăbdare să te primească în echipă ca nou reprezentant al serviciului clienți cu normă întreagă (m/f/d).

  • Pachet salarial atractiv, conform tarifului BAP, plus sporurile din industrie
  • Salariu orar de la 14.15 euro
  • Controale medicale preventive (gratuite)
  • Sprijin personal din partea unor consultanți de personal competenți
  • Angajare pe termen lung cu preluare planificată de către client
  • Oportunități de calificare prin ACTIEF

  • Sunteți responsabil pentru asistența prietenoasă și profesionistă a liniei de asistență telefonică.
  • Prelucrați referințele și răspundeți la întrebările clienților prin telefon și în scris.
  • Sunteți responsabil pentru înregistrarea informațiilor despre clienți în baza de date
  • Prelucrați date de bază, facturi, reclamații și plângeri
  • Sunteți implicat în procesarea activă a cererilor de informații ale clienților
  • Veți lucra în mod independent la procesele din domeniul facturării, comunicării de piață, gestionării datelor despre aparate și energie.

  • Ați absolvit o ucenicie comercială sau aveți experiență în sectorul comercial
  • Sunteți familiarizat cu PC-ul și Internetul
  • Sunteți motivat în mod natural să lucrați cu și printre oameni
  • Cunoașteți bine limba germană scrisă și vorbită (B2)
  • Te caracterizează dorința de a ajuta și abilitățile tale puternice de comunicare.

Întrebări despre job?

Frau Sabine Pfuhl
ACTIEF Personalmanagement Naumburg

Naumburg

Telefon: +49 (0) 3445 710 838 - 0
Telefax: +49 (0) 3445 710 838 - 9